We wtorek 3 grudnia 2013 odbyło się uroczyste oddanie autorskiego projektu SafeTech pod nazwą “SafeTech Atmosfera” dla statku m/s Kapitan Poinc. Projekt w nowatorski sposób umożliwi realizowanie postanowień konwencji o ochronie środowiska naturalnego.

Według zapisów konwencji państwa będące jej stroną współpracują w wykrywaniu naruszeń i przestrzeganiu postanowień konwencji z użyciem wszystkich właściwych i dostępnych środków oraz odpowiednich sposobów przekazywania informacji i gromadzenia dowodów. Przeprowadzane są inspekcje w celu ustalenia czy nie dokonano zrzutu szkodliwych substancji ze statków czy zakładów działających w obszarach portowych.

Projekt SafeTech Atmosfera jest obecnie jedynym rozwiązaniem dla Morskiej Służby Poszukiwań i Ratownictwa w Polsce, który umożliwia wykonywanie wizualizacji i gromadzenie dokumentacji zanieczyszczeń gazowych powietrza atmosferycznego na wodach przybrzeżnych i w basenach portowych w Polsce.
Od teraz projekt będzie wykorzystywany przez pierwszą jednostkę  – perłę Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa – m/s Kapitan Poinc.

Projekt umożliwia pomiary, wizualizację i archiwizację bieżącej sytuacji zanieczyszczeń gazowych, dzięki czemu łatwo będzie ustalić stan faktyczny atmosfery w miejscu pobytu statku, czy ustalić sprawcę  odgazowania bądź wprowadzenia zanieczyszczeń gazowych do atmosfery.

System SafeTech Atmosfera jest również niezwykle istotny dla miast portowych, ponieważ pozwala ustalić potencjalne zagrożenie mieszkańców zatruciem gazami w przypadku niekorzystnych wiatrów.

zobacz film z portalu Gospodarka Morska TUTAJikona film1

zobacz artykuł na portalu gdynia.naszemiasto.pl TUTAJikoca film 1

 

“Nasza współpraca z firmą SafeTech trwa już od kilku lat i jak do tej pory wszystkie nasze zamówienia realizowane były terminowo oraz z zachowaniem należytej staranności.

Podobnie było w przypadku opracowania na nasze potrzeby programu „SafeTech Atmosfera”, który to projekt wymagał od naszego kontrahenta wykonania niestandardowego oprogramowania do zamontowanej już wcześniej na naszym statku centrali wykrywania gazów niebezpiecznych. Właśnie za to cenimy sobie bardzo współpracę z firmą SafeTech Marian Hoppe – zarówno właściciel jak i pozostali pracownicy chętnie podejmują się nowych wyzwań w celu wypracowania jak najlepszych rozwiązań dla ich klienta.”

Marek Reszko, Szef Wydziału Zwalczania Zagrożeń i Zanieczyszczeń na Morzu

Nagroda Diamentowa dla SafeTech Atmosfera w Konkursie “Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015”

5