Na ogół większość ludzi i firm kupuje detektory gazów nowe.  Mają nowy sprzęt i się cieszą. Detektor ma na ogół 2 lata gwarancji. Podlega jak nawet ten używany np. siedmioletni obsłudze serwisowej.

Sprzedający ma obowiązek przekazać do utylizacji elementy składowe detektora jak obudowa, akumulator, elektronika, sensory zawierające elektrolit tak jak baterie. Co się wówczas dzieje? Oczywiście obciążamy środowisko naturalne.

Może jednak detektory gazów używane?

Są różne przypadki kiedy detektor używany nie może być sprzedany jako nowy. Choćby urządzenia powystawowe, po testach czy po wy pożyczeniach na tzw. próbę.

Może przeleżał się jakiś czas nie będąc w użyciu choćby jego data produkcji była np. z przed dwóch lat.

Co zyskujemy?

Jest na pewno tańszy niż nowy. Nie obciąża środowiska naturalnego gdyż na pewno nie trzeba równoważnej masy utylizować.

W dobie kryzysu gospodarczego kiedy nawet jednostki budżetowe oszczędzają środki finansowe nie mówiąc już o np. mikrofirmach mających do wykonania jakies prace niebezpieczne gdzie bez detektora gazów nie można w ogóle wejść do przestrzeni zamkniętych, używany detektor gazów  jest  dobrym rozwiązaniem. Prace można wykonać, wydać mniej środków na przygotowanie bezpiecznej pracy i oczywiście zarobić.

Mamy doświadczenia w serwisowaniu detektorów gazów nawet wieloletnich. Cechują się takimi samymi parametrami jak te nowo sprzedawane. Dlaczego? Bo muszą gdyż inaczej nie otrzymały by certyfikatu kalibracyjnego. Może mają krótszy okres działania akumulatora ale całą dniówkę i tak muszą działać. Może obudowa jest niezbyt „świeża” ale w ciężkich warunkach ten nowy detektor za chwilę będzie wyglądał podobnie.

Dodatkowo jeśli mają nowe sensory i gwarancję sprzedającego to naprawdę nie wiele im brakuje do nowego.

Prowadzimy sprzedaż nowych detektorów gazów przenośnych i osobistych, kupujemy także nowe dla naszych potrzeb pomiarowych czy do prowadzenia szkoleń czy tez do innych celów.

Czasem nasi klienci odsprzedają nam detektory kiedy nie są już im potrzebne. Takie detektory poddajemy weryfikacji technicznej, wymieniamy jeśli coś trzeba, wykonujemy walidację, wystawiamy Świadectwo i stawiamy do dyspozycji klientów. Według naszych doświadczeń klienci najchętniej nabywają detektory gazów GasAlertMicroClip prod. Honeywell oraz detektory z pompką wewn. GasAlertMax XT II do prac na głębokościach. Klienci szczególnie lubią detektory gazów w żółtej jaskrawej obudowie jakie mają te wymienione.

Dlaczego? 

Jak odłożą detektor w żółtej obudowie to w ciemnym pomieszczeniu łatwiej go dostrzec czego nie mają detektory w czarnych obudowach. Nie widać na nich wprawdzie tyle brudu co na jaskrawych ale na tych jaskrawych lepiej widać ślady użytkowania.

Suma summarum klienci wolą kupować detektory używane które mają jaskrawą obudowę. Wiemy to z doświadczeń.