Według statystyk policji w 2022 roku doszło do ponad 21,3 tysięcy wypadków drogowych. Wiele z tych zdarzeń ma poważny przebieg. Dużym wyzwaniem dla służb ratowniczych jest walka o zdrowie i życie pasażerów zakleszczonych w zniszczonym pojeździe. Dlatego tak istotne jest wyposażenie w sprzęt, który pozwala szybko i skutecznie rozciąć najtwardsze elementy pojazdu. Taką funkcję spełniają nożyce akumulatorowe. Szczególnym uznaniem cieszy się seria P4 firmy RESQTEC.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak działają nożyce akumulatorowe?
  2. Czym charakteryzują się nożyce akumulatorowe P4W?

Jak działają nożyce akumulatorowe?

Nożyce akumulatorowe to wyposażenie, które sprawdza się nie tylko podczas wypadków na drodze, ale także w czasie akcji ratowniczych prowadzonych w budynku lub tunelu. Specjalistyczne narzędzia są wykorzystywane przy awariach przemysłowych czy wypadkach kolejowych. W takich sytuacjach każda sekunda ma ogromne znaczenie. Szczególnie jeśli chodzi o zdrowie i życie poszkodowanych osób. Profesjonalne nożyce akumulatorowe charakteryzuje:

  • niezawodność,
  • szybkość działania,
  • skuteczność,
  • poręczność.

Nożyce akumulatorowe są napędzane silnikiem o dużej mocy oraz zasilane wydajnymi akumulatorami. Tego typu narzędzia są pozbawione hydrauliki. W przypadku serii P4 producent przewidział również możliwość podłączenia nożyc do baterii plecakowej lub generatora prądu. Dzięki temu ratownik może pracować bez ograniczeń czasowych.

Czym charakteryzują się nożyce akumulatorowe P4W?

Nożyce akumulatorowe P4W marki RESQTEC zostały zaprojektowane do realizacji najcięższych zadań. Elementem wyróżniającym tę serię jest głowica z możliwością obrotu o 61 stopni. To daje ratownikom duże pole manewru i zwiększa możliwość podejścia do obiektu. W przypadku standardowych modeli jest to niewykonalne.

Nożyce akumulatorowe RESQTEC P4W charakteryzuje:

  • niska waga,
  • wydajność,
  • niezawodne działanie.

Dopracowane parametry użytkowe znacznie zwiększają szanse szybkiego dotarcia do poszkodowanych.

Ogromna siła nożyc oraz bardzo ostre ramiona zapewniają chirurgiczną precyzję i skuteczność podczas cięcia poszczególnych elementów. Niezależnie, czy jest to karoseria, słupki, kolumna kierownicy czy pedały. Producent montuje w modelach tej serii dwa rodzaje nożyc oznaczonych symbolem G. Są to ostrza typu W, a więc narzędzia najlepiej przygotowane do wykonywania dostępu w pojazdach. W trakcie pracy szeroko otwarte zaciągają materiał do centralnej części, gdzie siła działania nożyc jest największa. W tym modelu wykorzystywane są również ostrza typu C. Ich poziom cięcia oscyluje pomiędzy typem W i A (cięcie etapowe).

W wypadkach drogowych o ludzkim życiu i zdrowiu decydują często sekundy. Nożyce akumulatorowe RESQTEC P4W stwarzają służbom ratowniczym optymalne warunki szybkiego dotarcia do poszkodowanych.